„Naczelną wartością dla psychologa jest dobro drugiego człowieka. Celem jego działalności profesjonalnej jest niesienie pomocy innej osobie w rozwiązywaniu trudności życiowych i osiąganiu lepszej jakości życia na drodze rozwoju indywidualnych możliwości oraz ulepszaniu kontaktów międzyludzkich” PTP: Kodeks Etyczno-Zawodowy Psychologa

Odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie ze strony naszych Klientów uruchamiamy możliwość skorzystania z sesji indywidualnych i par, dla osób dorosłych zainteresowanych wsparciem psychologicznym. Wsparcie psychologiczne oferowane jest tylko dla osób decydujących się na taki proces prywatnie. Firmy zainteresowane wsparciem rozwojowym dla pracowników mogą skorzystać z usługi Life lub Business Coaching.

Wsparcie psychologiczne – sesje indywidualne i dla par odbywają się:

 • we wtorki i czwartki – spotkania w gabinecie w Centrum Warszawy
 • w pozostałe dni  – sesje online przez MS Teams lub Skype, portal Avigon:


  Czas sesji indywidualnej: 45-50 minCzas sesji dla pary: 60 minIlość sesji: sesje odbywają się co tydzień lub co dwa tygodnie. Ilość sesji jest uzależniona od potrzeb Klienta i indywidualnych ustaleń.W swojej metodzie pracy opieramy się głównie o podejście dr Miltona H. Ericksona, który posiadał talent rozpoznawania indywidualności i zasobów swoich klientów. Potrafił pracować wszechstronnie - można powiedzieć, że dla każdego tworzył terapię na nowo, poszukując wspólnie z nim metody jak najskuteczniejszego i najszybszego wsparcia.

   

  "Kiedy spotykam pacjentów, naprawdę chcę, żeby podejmowali jak najgłębszą refleksję, ponieważ ja nie wiem, co dla nich jest dobre. To oni muszą osiągnąć swój cel poprzez zrozumienie tego, co wiedzą i czego doświadczyli" dr Milton H. Erickson

   

  Jak wygląda wsparcie psychologiczne w nurcie ericksonowskim?

   

  1. Podejście strategiczne - każdy cykl spotkań, sposób pracy jest dopasowany do specyfiki problemu, celów i potrzeb Klienta. Na pierwszych 1-2 sesjach omawiamy cele i oczekiwania Klienta, definiujemy, co chciałby w życiu zmienić, uzyskać, rozwinąć.
  2. Orientacja na przyszłość - rodzina pochodzenia, to czego doświadczyliśmy w przeszłości oczywiście może w jakimś stopniu determinować to, jak dzisiaj się czujemy, gdzie dzisiaj się znajdujemy. Niekiedy potrzebujemy przyjrzeć się swojej historii, aby zrozumieć obecną sytuację, emocje, wzorce postępowania, przekonania. Jednocześnie - w myśl tego, że "energia idzie za uwagą" - po zrozumieniu sedna problemu - skupiamy się głównie na stanie obecnym i tym, co Klient chciałby osiągnąć, zmienić w przyszłości.
  3. Praca na zasobach - w niektórych nurtach terapeutycznych uwaga skupia się na diagnozie zaburzeń. Pracując w nurcie ericksonowskim stosujemy inne podejście: koncentrujemy się na zasobach i możliwościach Klienta. Poszukujemy jego silnych stron, tego, co już potrafi, potencjału, misji życiowej i celów. Zakładamy, że każda osoba jest wyjątkowa i niepowtarzalna, a różnorodność buduje doświadczenie i wzbogaca.
  4. Poszukiwanie wewnętrznych podpowiedzi - pracując w nurcie ericksonowskim terapeuta zakłada, że Klient ma sam w sobie wszystkie odpowiedzi i rozwiązania. Potrzebuje jedynie pytań, doświadczeń i interwencji, które umożliwią mu ich odkrycie. Dlatego poprzez różne ćwiczenia ułatwiamy dostęp do konstruktywnych pokładów nieświadomości.
  5. Praca z ciałem, metafora, hipnoterapia, wykorzystanie transu i relaksacji do pracy z lękiem.

   

  Osoba prowadząca sesje - doświadczenie

   

  Anna Pędzieszczak - Owczarczyk

  Z wykształcenia jestem psychologiem (Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie), obecnie odbywam 4,5-letni Podyplomowy Kurs Psychoterapii atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (kurs realizowany w Polskim Instytucie Ericksonowskim). Jestem członkiem  Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, w latach 2015-2021 przynależałam do International Coaching Federation. Ukończyłam wiele kursów coachingowych, roczną szkołę trenera umiejętności społecznych, a także liczne kursy w zakresie psychoterapii: kurs terapii tańcem i ruchem dla osób pracujących terapeutycznie – DMT Dance Movement Therapy organizowany przez Polski Instytut DMT; kursy realizowane przez Polski Instytut Ericksonowski: "Złoty kluczyk" - zasady terapii Miltona H. Ericksona, "Siła źródła” – autohipnoza, "Diagnoza w psychoterapii", "Kiedy rozumienie nie wystarczy - zastosowanie Teorii Poliwagalnej Porgesa w psychoterapii", "Podejście strategiczne i hipnoza w leczeniu depresji".

  Obszar specjalizacji: 

  SESJE INDYWIDUALNE

  W ramach indywidualnego wsparcia psychologicznego i terapii najczęściej wspieram osoby dorosłe, poszukujące swojego celu w życiu, będące w stresie, przeżywające smutek, lęk, odczuwające ryzyko wypalenia zawodowego, które mają poczucie utknięcia decyzyjnego, frustracji, doświadczają trudności w wyrażaniu własnych potrzeb i określaniu granic, pragną wieść bardziej satysfakcjonujące życie. Pracuję także z osobami, które mają przed sobą trudne wybory życiowe, chcą odbudować i wzmocnić swoje poczucie wartości, poczuć spokój, dążą do zbudowania bliskich i autentycznych relacji z innymi ludźmi, chcą rozwinąć swoje zdolności komunikacyjne, wchodzą w nowy związek, aklimatyzują się w nowym środowisku.

  SESJE DLA PAR

  Realizuję procesy terapeutyczne dla par, które chcą rozwijać / wzmocnić swoją relację, poprawić komunikację w związku, zdefiniować przyczynę trudności i na nowo zbudować strategię bycia razem na warunkach istotnych dla obu stron. Niekiedy w terapii par dążymy do umocnienia bliskości, zaufania, miłości, kiedy indziej może chodzić o rozwijanie wzajemnego wsparcia.

  Wsparciem psychologicznym i coachingiem indywidualnym oraz grupowym zajmuję się od 2007 roku. Dotychczas wspierałam wiele firm, zespołów, a także osób zgłaszających się na sesje prywatnie. Pracuję z Klientami z Europy i RPA. Mam ponad 14 lat doświadczenia w pracy z biznesem (na stanowiskach HR, menedżera, wewnętrznego trenera i coacha, potem otworzyłam własną firmę coachingowo-szkoleniową, prowadzę kursy akredytowane i jestem mentorem dla coachów). Regularnie superwizuję swoją pracę.

  - więcej informacji, opinie Klientów: tutaj.

  Kontakt - pytania, informacja o cenie, rezerwacja spotkania w gabinecie lub sesji online: anna.owczarczyk@turangoct.pl