Informacje na temat obszaru działalności Turango Coaching and Training znajdziesz tutaj: obszar działalności

 

Anna Pędzieszczak – Owczarczyk          

Założycielka Turango Coaching and Training

Jestem trenerem i akredytowanym coachem International Coach Federation (PCC ICF) z ponad 12 letnim doświadczeniem we wdrażaniu projektów rozwojowych w międzynarodowych organizacjach (m.in. na stanowisku Kierownika HR, Kierownika ds. Nauki i Rozwoju, Coacha, Trenera wewnętrznego).

Współpracuję z moimi Klientami w zakresie wzmacniania kompetencji liderskich, komunikacyjnych, sprzedażowych, budowania zespołów, wdrażania strategii angażowania i rozwijania pracowników, a także profilaktyki wypalenia zawodowego. Zbudowałam i wzmocniłam wiele zespołów, które na dzień dzisiejszy współpracują z pełną synergią i osiągają wzorcowe rezultaty.

Prowadzę superwizje dla kierowników dotyczące ich kompetencji przywódczych oraz indywidualne procesy coachingowe. Moi Klienci wiedzą, w jaki sposób eliminować dysfunkcje we współpracy zespołowej, jak unikać toksyn w komunikacji, jak skutecznie delegować zadania, motywować i rozwijać swoich pracowników, w celu minimalizacji ryzyka rotacji i zapewnienia efektywnej realizacji celów biznesowych. Dodatkowo zyskują większe poczucie własnej sprawczości, określają życiowe priorytety, są skuteczni w oddziaływaniu na swoje otoczenie.

Zrealizowałam ponad 1750 godzin sesji coachingowych oraz 4500 godzin autorskich szkoleń. Szkolę pracowników administracyjnych i naukowych uczelni wyższych, a także działy sprzedaży, marketingu oraz zarządy firm.

Z wykształcenia jestem finansistą i psychologiem, ukończyłam liczne akredytowane kursy w zakresie: komunikacji, coachingu zespołu, coachingu systemowego, Action Learning, a także 84 godzinne szkolenie w zakresie terapii tańcem i ruchem – DMT Dance Movement Therapy, roczną szkołę trenerstwa Metrum i studia podyplomowe (Coaching Menedżerski – program certyfikowany przez ICF na Collegium Civitas).

Jestem również wykładowcą akademickim – nauczam coachingu, budowania zespołów, umiejętności trenerskich i psychologii przywództwa w Collegium Civitas.

Czas wolny spędzam z rodziną i przyjaciółmi, tańczę tango argentyńskie, modern jazz, żegluję, jeżdzę na nartach, podróżuję i pasjami czytam literaturę psychologiczno – coachingową.

Przykładowe realizowane ostatnio autorskie projekty: czytaj dalej

Kontakt: anna.owczarczyk@turangoct.pl

Zespół współpracujący

 

W zależności od potrzeb projektu współpracuję z Trenerami i Coachami wyspecjalizowanymi i posiadającymi wieloletnie, praktyczne doświadczenie, w zakresie:

 • Badań diagnostycznych: Dorota Wicik http://www.re-vision.pl/
 • Badań Extended DISCExtended DISC
 • Badań i warsztatów  – InSights Discovery, HBDI (Hermann Brain Dominance Instrument)
 • Sprzedaży, negocjacji
 • Wystąpień publicznych, storytellingu
 • Komunikacji Transformującej wg. Richarda Bolstada
 • Arteterapii, choreoterapii
 • Psychologii motywacji

 

Przykładowe wspólne projekty

 

 1. Kurs ACSTH ICF na kierunku socjologicznych studiów magisterskich na Collegium Civitas – specjalizacja Coaching i Psychologia Społeczna – więcej informacji
 2. Uzupełniający kurs Profesjonalny Coaching i Mentoring, oraz mentoring i egzamin dla studentów chcących się akredytować na poziomie PCC (w trakcie akredytacji na poziomie ACTP ICF) – więcej informacji
 3. Emotional Wellness – cykl warsztatów – więcej informacji

 

Co mówią o nas Klienci i Partnerzy we współpracy?

 

„Z pełnym przekonaniem polecamy Panią Annę Pędzieszczak-Owczarczyk, jako rzetelnego i profesjonalnego partnera w zakresie szkoleń dla pracowników średniego i wyższego szczebla, jak również, jako kompetentnego doradcę w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi w organizacji”,

Tadeusz Brach, Prezes Zarządu, Stowarzyszenie Polski Oddział Instytutu Zarządzania Nieruchomościami IREM ®

 

„Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy i otrzymaliśmy od pracowników wiele pozytywnych opinii na temat sposobu prowadzenia szkoleń. Możemy potwierdzić, iż Anna Pędzieszczak-Owczarczyk posiada wszelkie kompetencje i umiejętności by zasługiwać na miano dobrego coacha”,

Marcin Dąbrowski, Kanclerz Szkoły Głównej Handlowej

 

„Chciałbym gorąco pogratulować Pani Dorocie Jużak oraz Pani Dianie Malinowskiej i Pani Annie Pędzieszczak – Owczarczyk, zaangażowanym w pozyskanie certyfikatu ACSTH ICF. Jest to znaczące podniesienie rangi naszych studiów coachingowych i mam nadzieję, że jest to potwierdzenie tego, że jesteśmy w dalszym ciągu na drodze rozwojowej, jeśli chodzi o tematykę coachingu w Collegium Civitas”,

Stanisław Mocek, Rektor Collegium Civitas

 

„Większość naszej organizacji ma świadomość swoich obszarów rozwojowych. W czasie szkoleń i warsztatów prowadzonych przez Panią Annę pojawiały się jednak różne dodatkowe aspekty, które były kluczowe do rozwiązania i dawało to możliwość przeniesienia całej organizacji na kolejne szczeble współpracy zespołowej i wydajności. Zaangażowanie w rozwój zespołu zarządzającego i elastyczna praca z tym zespołem umożliwiła zwiększenie świadomości managementu. Bez wątpienia mogę powiedzieć, że dzisiaj jesteśmy znacznie lepszą organizacją i praca włożona przez Panią Annę miała tutaj bardzo istotny wpływ.

Z pełną odpowiedzialnością mogę rekomendować Panią Annę do wszelkich działań nastawionych na poprawianie jakości pracy, doskonalenia kultury i zespołowości organizacji oraz w efekcie – do poprawy wyników firmy”

Michał Kuklewski,

VP S&M Region EE&MEA, HMS, Prezes Zarządu Essity Polska Sp. o. o.

 

“I could observe Anna Pędzieszczak – Owczarczyk as she was interacting with the management boards of large organizations and can confirm that she is strongly experienced HR leader in learning and development with robust customer orientation and executive presence. She combines unique set of skills: strong business understanding and up to date knowledge with empathy and respect to others what makes the cooperation with her extremely constructive and efficient”

Agnieszka Kierner, Strategic Consultant Trainer, Executive/Provocative Coach, Company Owner, High Performance Consultants

 

„If you think that your team could work more effectively and need some team spirit for it, if you feel that you need some support in growing up your leadership skills … My personal experience shows that Anna is a very good person to help you in both cases by life and team coaching”

Mariusz Białecki, Commercial Director HMS Poland, Essity Sp. z o.o.

 

„Coaching zespołów prowadzony przez Panią Annę charakteryzuje:

 • otwartość na potrzeby organizacji i umiejętność adaptacji do potrzeb firmy i każdej grupy, dzięki czemu za każdym razem mieliśmy poczucie, jakby szkolenia czy warsztaty były ułożone konkretnie dla naszych potrzeb,
 • zaangażowanie i nastawienie na efekty, co umożliwia osiągnięcie założonych celów,
 • doskonałe połączenie znajomości aspektów psychologicznych i biznesowych, dzięki czemu praca może odbywać się na różnych poziomach i ma głęboki wpływ na poszczególnych członków, jak i na całą organizację”

Michał Kuklewski, VP S&M Region EE&MEA, HMS, Prezes Zarządu Essity Polska Sp. o. o.

 

“I experienced Anna’s coaching skills, when she was on the path to PCC accreditation and can guarantee that Anna operates based on strong relationships and openness, awareness building and asks meaningful coaching questions. Anna builds trust, is a good listener and meets ethical standards of coaching profession”

Agnieszka Kierner, Strategic Consultant Trainer, Executive/Provocative Coach, Company Owner, High Performance Consultants

 

„Dla mnie warsztaty Emotional Wellness były odkryciem, jak stres z wroga może stać się sprzymierzeńcem regenerującym nas, abyśmy byli w stanie sprostać wyzwaniom stojącym przed współczesnym człowiekiem, nie tylko kierownikiem.

Ponadto zaskakującym było to, co ciało może zrobić z mózgiem. Dotychczas myślałam, że najważniejsze jest to, co myślę. Spotkanie uświadomiło mi, że „poza”, jaką przyjmie moje ciało, może zdecydować o tym, w jakim kierunku podążą moje myśli; inaczej mówiąc – ciało i to jak stoję, jaką przyjmuję pozycję, determinuje w bardzo dużym stopniu, jak się czuję, kim jestem.

[…] Warto doświadczyć krótkich ćwiczeń, aby uświadomić sobie, jak łatwo jest sięgnąć po rozwiązanie zmniejszające stres, napięcia wewnątrz nas, że praktycznie my sami, jesteśmy tym narzędziem. Poczucie sprawczości rośnie niesamowicie i jeśli ktoś lubi mieć wpływ – a ja lubię – to nic, tylko zacząć od już.

Ćwiczenia sprzyjały autorefleksji, zatrzymywały czas, którego w codziennym życiu mamy tak mało, a przynajmniej tak się nam wydaje. Pozwalały na wyciągnięcie ciekawych wniosków, a z czasem wręcz sprzyjały życiowym odkryciom”

Małgorzata Liniewska – Robaszkiewicz, Sales Manager Institutions & MDSs, Essity Polska Sp. z o.o.

 

I recommend Anna’s excellent training competences; she is experienced coach strongly motivated to work on people’s development in business. She dedicates huge efforts to support organisation, she’s self-driven, goal-oriented and hardworking person, not loosing positive spirit in any situation. It was a pleasure to work with Anna.

Grażyna Maciejuk, Finance Director, INSTAC Sp. z o.o.